Kuchynské zásteny

Čistota a odolnosť na prvommieste 

Priestor na stene medzi hornými a dolnými skrinkami kuchynskej linky, nazývaný zástena, býva pri umývaní riadu a prípravy jedla vrátane vyprážania na rozpálenom oleji, kedy masť strieka na všetky strany, vystavovaný hrubému znečisteniu. Preto by zástena mala byť z materiálu, ktorý vieme bez ťažkostí uviesť do stopercentne hygienického stavu. Po lamináte a kachličkách, ktoré však svojím vzhľadom asociujú skôr kúpeľňu, sa k slovu dostáva sklo. Materiál, na ktorom síce vidieť každý odtlačok prsta a mastný fľak, ale práve vďaka tomu, že sú viditeľné, ich dokážeme pomocoumnohých, na trhu dostupných prípravkov na údržbu sklenených plôch bezpečne odstrániť. 

Kaliť či nekaliť? 

Na výrobu sklenených zásten samôže použiť sklo nekalené, pri ktoromje výsledný produkt samozrejme lacnejší, alebo kalené sklo, či dokonca bezpečnostné kalené sklo, ktoré je čerešničkou na torte pri tejto funkčnej paráde v kuchyni. Pri zástenách však treba počítať s tým, že sa do skla budú musieť – ak teda zástrčky a vypínače nepremiestnite niekde inde – vŕtať otvory. A práve nekalené sklo je voči týmto zásahom oveľa menej odolné. Nezvratnými sa takisto stávajú malé ťuknutia a poškriabanie, keďže nekalené sklo je menej odolné voči manuálnym poškodeniam. Kalené sklo stojí viac, ale rozhodne sa v tomto prípade oplatí priplatiť si. Má totiž podstatne trvácnejšie vlastnosti. Na zásteny sa používa sklo s hrúbkou 6 mm. Najkvalitnejším a najbezpečnejším je bezpečnostné kalené sklo, pri ktorom sa na spodnú stranu skla nanesie keramická sieťotlač a následnej sa sklo zakalí pri teplote 650 stupňov Celzia. Vernosť fotke, na ktorej môže byť čokoľvek – od imitácie dreviny, cez farebné obrazce či detailnú fotku letnej lúky až po portrét ležiacej Marilyn Monroe – je stopercentná. Keďže ide o keramickú sieťotlač, plocha je odolná voči UV žiareniu a farby si zachovajú svoju sviežosť a sýtosť aj po mnohých rokoch. Bezpečnostné sklo má v porovnaní s klasickým sklom až 5-krát väčšiu odolnosť voči teplu a nárazu. A keby sa aj rozbilo – rozbije sa na drobné kúsky, na ktorých sa zaručene neporežete.

+421 244 460 870 Odbyt

GLASS TRADING s.r.o. Stará Vajnorská 17/12336 831 04 Bratislava

Naša spoločnosť je na trhu popredným hráčom už od roku 1993. Vo svojom výrobnom programe ponúkame širokú škálu prevedení a služieb spojených s kompletným opracovaním skla vrátane návrhu a realizácie interiéru alebo exterieru. Medzi hlavné ciele spoločnosti patrí spokojnosť zákazníkov a snaha o maximálne prispôsobenie sa potrebám klientov.

Pin It on Pinterest